Saç Ekimi

Türkiye’nin En Nitelikli Saç Ekimi Kliniği

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?
Saç ekim işlemi, temelde saçlı derinin farklı bir bölgesinden alınan saç telinin kökleri ile birlikte saçsız bölgeye yerleştirilmesi şeklinde özetlenebilir. Bu işleme yönelik geliştirilmiş pek çok teknik bulunur ve uygulama şeklinden, donör olarak kullanılacak alana kadar pek çok faktör tercih edilen tekniğe göre değişiklik gösterir. Bazı durumlarda saç ekiminde kullanmak üzere toplanan kıl kökleri yalnızca saçlı deriden elde edilirken bazı uygulamalarda göğüs ve sırt bölgesinde bulunan kıllar tercih edilebilir. Uygulamanın başarı ile sonuçlanması için ekimi yapılacak saç köklerinin doğru şekilde toplanması ve gerekli bölgelere büyük bir hassasiyetle ekilmesi gerekir.

Kişinin Kendi Saç Köklerinden Saç Ekimi
En yaygın uygulanan tedavi yöntemidir ve saç durumuna bağlı olarak saç kökleri başın arkasından tek tek (FUE yöntemi) veya bir doku şeridinin üzerinden alınır (FUT yöntemi) ve saçsız alanlara nakledilir.

Saç Mikropigmentasyonu
Bu yöntem aslında bir saç ekim yöntemi değildir. Bu teknikle saç kökleri ve yapıları taklit edilerek saçsız alanlara renk pigmenti enjeksiyonu yapılır. Özellikle saçkıranda olduğu gibi bölgesel saç kaybı söz konusuysa kozmetik olarak iyi sonuçlar verir. Saç ekimi sonrası ek tedavi prosedürü olarak da saç mikropigmentasyonu tedavisi yapılabilmektedir.

 

WeCreativez WhatsApp Support
Çağrı merkezi ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhabalar, nasıl yardımcı olabilirim?
0501 156 88 68